Insider

Náš Insider prináša aktuálne správy a odborné analýzy
o dianí na finančných trhoch, globálnej ekonomike
a udržateľnom investovaní.

Náš pohľad

Veľkí investori si čoraz viac vyberajú hedžové fondy

Čoraz viac investorov investuje do hedžových fondov. Aktuálne tak chcú tak ochrániť svoje investičné portfólia pred inflačnými obavami. Podľa viacerých výskumov už hedžové fondy spravujú aktíva v hodnote takmer 4 biliónov amerických dolárov, pričom počet investorov kupujúcich alternatívne aktíva stále rastie.

VIAC NAŠICH POHĽADOV
Insider

Q3 2021:
Na okraji kvadrantu rizika

Nové regulácie v Číne, stúpajúce inflačné tlaky, energetická kríza v EÚ, nový komoditný cyklus či uťahovanie menovej politiky FED-u a možné zvyšovanie úrokových sadzieb v treťom kvartáli oprávnene vyvolávajú u investorov obavy. Čo nás čaká v závere 2021?

VIAC Z INSIDERA
Život v STONEBRIDGE

Zúčastnili sme sa na MENA Business Expo 2020 v Dubaji

Začiatkom decembra sme sa zúčastnili na prestížnom medzinárodnom podujatí MENA Business Expo 2020 v Dubaji. Desiatky spoločností z rôznych odvetví z celého sveta mali príležitosť odprezentovať svoje nápady, vytvoriť spoluprácu s medzinárodnými partnermi a vzájomne
sa inšpirovať v inováciách.

VIAC ZO ŽIVOTA V STONEBRIDGE

Pre stiahnutie publikácie nám zanechajte svoje kontaktné údaje.
  Súhlasím, aby STONEBRIDGE CAPITAL uchoval moje osobné údaje.

  Odhodlaní
  napredovať

  Kvartálny report, 2Q 2021

  2Q 2021 nám priniesol niekoľko fundamentálnych ukazovateľov ďalšieho smerovania ekonomiky. Obavy z inflácie a vysoká miera neistoty u investorov naďalej pretrváva. V STONEBRIDGE CAPITAL sme aj po Q2 naďalej odhodlaní napredovať. Viac sa dozviete v našom kvartálnom reporte.

  Najčítanejšie
  Inflácia:
  Na vzostupe

  V tomto investičnom výskume sme študovali infláciu, jej predchodcov a dopady, a navrhujeme rôzne alternatívy, ako sa chrániť, resp. profitovať z období, keď je miera inflácie vysoká alebo sa očakáva.

  Q2 2021:
  Odhodlaní napredovať

  Q22021 priniesol niekoľko dôležitých ukazovateľov ďalšieho smerovania ekonomiky. Obavy z inflácie a vysoká miera neistoty u investorov naďalej pretrváva. Budúcnosť je stále zahalená hmlou. Otázkou je, mali by sme naďalej držať kurz?

  Dlh:
  Začarovaný kruh

  Dlh vnímame ako formu rizika v kontexte faktorov finančných trhov.
  V našom výskume sme analyzovali úroveň globálneho dlhu a štrukturálny dlh troch hlavných svetových ekonomík – USA, EÚ a dlh Číny. Excelentný manažment rizika je definičnou podmienkou dlhodobého investičného úspechu, preto je dôležité sledovať a skúmať dlh aj ako zdroj rizika.